Sherpa rallye 2013

14.10.2013
sherpa-rallye-2013

Na „predjubilejnú“ 29. rallye sa dostavilo 29 chlapov, 15 dievčat a 2 osoby nezisteného pohlavia. Trochu menej ako býva zvykom, aj keď počasie vyšlo exkluzívne, možno až priteplé. Možno preto menej, lebo trochu nevyšlo plánovanie – „Šerpa“ sa prekrývala s „Psotkáčom“, dokonca pod Zamkovského chatou si pretekári  išli naproti. Symbolické? Asi hej, lebo to je na Slovensku pekný zvyk – nedohodnúť sa, ale si naprotiveň robiť, že? Ktovie kde sa stala chyba... Komentáre nechajme zasväteným.

 

Tohoročná trasa bola jedna z najdlhších – skoro 10 kilometrov a skoro kilometer do kopca, niesol sa cement a na dováženie nejaký ten pitný režim. Z Tatranskej Lesnej na Skalnaté pleso. Štartovalo sa výstrelom zo šampusu. Asfaltový úvod najrýchlejšie rozklusal Matúš Vnenčák, ale najrýchlejšie baby ani jemu nedali šancu. Za Zamkou na magistrále sa po počiatočnom vymieňaní vedúcej pozície utriaslo poradie. Vlaňajšie víťazné trio si to zopakovalo, len si vymenili miesta: niekde za Vyhliadkou nasadil do trháku Maťo Fabšík, za ním dobehol Rasťo Goriščák a tretí kvôli kŕčom Matúš. Vyše dvoch hodín im to trvalo. To už boli prvé dievčatá dávno hore. Alena Ruchlová z Rysov dorazila s 2-minútovým náskokom pred Laurou Vnenčákovou a tá s veľkým náskokom pred Mirkou Paliderovou. Čas im zastavili až vtedy, keď prešli fotobunkou (=dali pusu šéfovi). Od chlapov šéf nič nechcel, dokonca ich hnal ešte asi o 20 metrov ďalej.

 

Na terase lanovky boli pripravené oživovacie chmeľové jonťáky a guľáš a keď už všetkým bola zima, zaliezli do Galérie Encián na vyhodnotenie. Všetci dostali knihu a diplom, prví aj niečo naviac do tašky. Na koniec oficialít bol predstavený „megaprojekt“ jubilejného ročníka, ktorý bude zas majstrovstvami všehomíra v nosení a pôjde sa z Popradského plesa na Rysy – ale v nedeľu, aby bol vraj večer na chate pokoj od turistov.  Potom ešte poslední traja (stále niekde na trati) boli vyhlásení za nezvestných, ale sa o nich nik nebál, vraj trafia. Keď konečne trafili, hlavná (dlhodobá) časť programu mohla po tej krátkej nosičskej rozcvičke začať. Hodnoverní svedkovia tvrdia, že v noci bolo možné pozorovať pod Lomničákom divné svetelné a zvukové efekty až z Kežmarku, takže Šerpa šou sa asi vydarila.

 

Rišo Pouš

 

Viac fotiek v plnej veľkosti na stiahnutie

Fotky Sherpa rallye 2013

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri