Nosičská stovka 2013 - memoriál Ďura Petranského

24.06.2013
nosicska-stovka-2013-memorial-dura-petranskeho

V sobotu sa vo Vysokých Tatrách uskutočnilo tradičné nosičské podujatie. Memoriál Juraja Petranského sú preteky so 100kg nákladom na chrbte. V dvojminútových intervaloch sa nosiči vydávajú na trať z Hrebienka na Zamkovského chatu. Tento rok sa na štart postavilo 21 mužov a 5 žien. Tie mali za úlohu na Zamku vybehnúť s 25 kg batohom. Najrýchlejšia bola Laura Vnenčáková, ktorá po nosičských skratkách vybehla za 25:22 min.

Medzi mužmi to bolo napínavejšie. Aj napriek tomu, že bývalí favoriti Miki Knižka a Martin Maličký boli na akcii bez krosien tak úroveň štartového poľa bola kvalitná. Svedčí o tom aj fakt, že 14 nosičov sa svojím časom zmestilo pod jednu hodinu.

 

nosičská_100

                                                                         

Matej Fabšík : druhé víťazstvo za sebou

 

Na treťom mieste nakoniec skončil už veterán štyridsiatnik Kuro, ktorého len o pár sekúnd predbehol Rasťo Goriščák, nová hviezda zo Zamky, na prvom mieste sa oproti minulému roku nezmenilo nič a víťazstvo s náskokom obhájil Matej Fabšík v tejto horúčave kvalitným časom 39:49min.

Pochvalu si určite zaslúži aj najstarší účastník Janko Vernarčík, ktorý si so stovečkou poradil aj napriek svojim 61 rôčkom :)

Vyniesť stovku na Zamkovského chatu nie je veru žiadna sranda, v žiadnom prípade to nie je nič pre začiatočníkov. Tí si to môžu radšej vyskúšať na jeseň na už tradičnej Sherpa Rallye. Tá sa uskutoční tento rok na netradičnej trati na Skalnaté pleso. Niesť sa bude 60kg.

 

M.B.

 

Fotky Nosičská stovka 2013 - memoriál Ďura Petranského

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Nosičská stovka - memoriál Ďura Petranského
martin 06.06.2014
ahoj, z letošního ročníku bude report?

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri