Sherpa rallye 2019 na Zbojnícku chatu

20.10.2019
sherpa-rallye-2019-na-zbojnicku-chatu

 Tohtoročná Sherpa rallye sa po diplomatických hrách nakoniec predsa len uskutočnila v klasickej tradičnej TOP destinácii a ja som nemohol ináč ako vybrať sa ju zdokumentovať v rámci možností. Ono dokumentoval som len tú nudnejšiu časť s názwom rallye, na povestnú Sherpa Show som nezostal. Priznám sa: nemám na to. Som bábovka.

Nuž ale poďme k tvrdým chalpom (a dievčatám) Tento rok sa opäť všetko prinavrátilo do správnych kolají a bolo ich asi 50. Dievčat si batoh naložilo 15. Taktiku mali rôznu, podozrenie, že niektorí sa šetrili na tú show tu bude vždy. Niektorí zase zvolili taktiku čím rýchlejšie to dám tým menej sa unavím a pri nich som sa motal ja. Report skromný, obehať prvú desiatku ako pred rokmi... o to som sa ani nepokúsil.

balímä,_Matúš_prečo_sa_tak_klepe_tá_váha?

Odštartovalo sa z Hrebienku smer Zbojnícka chata, prvý krát už aj pod záštitou Unesco :)  Prví nosiči už tradične vyštartovali behom a mal som čo robiť kým som ich zas dobehol. Nosičov (60kg). Prvé dievčatá (20kg) tie už tradične stretávam až hore na chate...

štartujemä

Dopredu vyšprintoval domáci zbojník Lukáš Švolík tesne nasledovaný Matejom Fabšíkom ktorý tu slávil comeback po pár rokoch. Lukáš ale vôbec nespomaľoval a už čoskoro si vypracoval poriadny náskok. Tento chlapec sa venuje rôznym zaujímavým voľnočasovým aktivitám: napríklad vyniesol už 3x100kg na Zbojníčku za 24 hodín. Inokedy zase vezme lyže a na kopčeku za chatou natočí na jeden záťah 8000 výškových metrov...

No a dnes ho zastihla dobrá podmienka na jeho domácom chodníku... Rýchlo som pochopil, že ďalších v poradí uvidím asi až hore. Nechcel som riskovať, že keď na nich počkám tak dobehnúť zase Lukáša bude problém...

keď_je_Lukáš_v_Bráne...

V závere sme už len sledovali čas a odháňali ľudí z chodníka. Podaktorí mali celkom problém pochopiť, že čo sa deje a že valiaca sa váha sa im neuhne... Jednej kolízii sme aj tak nezabránili a keby Lukáš spadol netešil by sa. Ustál to však a hore to bola radosť dvojnásobná: Okrem jednoznačného víťazstva na domácej trati hlásila časomiera rekord trate!!!

hotovo!_REKORD!

Už tak trošku bradatý rekord prekonal o vyše dve minúty! Na týchto podujatiach veru rekordy nepadajú často. Tie časy sú už dosť našponované a prekonať taký rekord si už vyžaduje niečo extra... napríklad Lukáša... ;)

Po "nudnom" súboji s časom na špici sme si všetko vynahradili krásnym súbojom o druhé miesto. Dvaja už známi matadori Rasťo Goriščák si to rozdal s navrátilcom Filipom Zacherom a v cieli mu dal len pár metrov.

to_čo_bolo_v_závere_há?_to_sa_robí?!!_takto_ma_naplašiť!_:)

Najrýchlejšie dievča: Simonu Triznovú som s foťákom odchytil až v cieli. Priznajme si, že jej víťazstvo zas až tak moc neprekvapilo.

Toľko tá prvá časť akcie, po nej sa slabší jedinci rýchle zbalili a zdúchli. Spraviť kvalitný report zo sherpa show sa ešte nikomu nepodarilo. Tí ktorí sa o to pokúsili sú dodnes nezvestní...

Výsledky:

1. Lukáš Švolík           1:20:16

2. Rasťo Goriščák       1:30:31

3. Filip Zacher             1:30:50

4. Juraj Hurajt              1:39:00

5. Michal Zelenčík       1:41:00

6. Braňo Karafa           1:42:00

7. Kuro - Edo Lipták     1:45

8. Matej Fabšík            1:47

9. Rado Heštera           1:48

10.Martin Trizna           1:49

 

Dievčatá:

1. Simona Triznová             1:09

2. Silvia Krištofovičová        1:26

3. Simona Machyniaková    1:31

 

Fotky Sherpa rallye 2019 na Zbojnícku chatu

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri